مقالات آموزشی, سیستم های گرمایشی

هیتر پنلی چیست؟ راهنمای کامل نصب و استفاده

هیتر پنلی چیست؟
0
(0)
مشاوره خرید 02191691095
چتریپ

هیتر چتری GN-P8000

85,000,000 85,000,000 خرید کنید

هیتر پنلی چیست؟

اگر می‌خواهید هیتر پنلی خود را به عنوان منبع اصلی گرما در یک اتاق استفاده کنید، باید یک مدل مناسب برای اندازه اتاق انتخاب کنید. هر چه اتاق بزرگتر باشد، بیشترین توان مورد نیاز برای حفظ حرارت آن افزایش می‌یابد.

این به این معناست که بهترین راه برای پیدا کردن یک گرم‌کن با توان کافی برای گرم کردن اتاق شما، بررسی مقدار “تا چه میزان گرم می‌شود” پنل است. هر هیتر پنلی در سایت ما برای یک مساحت حداکثر خاص اتاق طراحی شده است که به وضوح در هر صفحه محصول نمایش داده شده است. تنها کاری که باید انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که اندازه اتاق شما کمتر از حداکثر مساحت گرمایش پنل است. شما می‌توانید از فیلترها در صفحات دسته‌بندی ما استفاده کنید تا به راحتی گزینه‌های مختلف برای اندازه اتاق خود را ببینید.

لطفاً توجه داشته باشید که ما تنها گرم‌کن‌های پنل را به عنوان یک راه حل گرمایشی اصلی در اتاق‌هایی که به صورت موقت مورد استفاده قرار می‌گیرند، مانند اتاق‌های اضافی و دفاتر خانگی، توصیه می‌کنیم. این به این دلیل است که استفاده دائمی از گرم‌کن‌های پنل ممکن است هزینه‌بر باشد. رادیاتورهای برقی گزینه بهتری برای فضاهای زندگی اصلی شما هستند چرا که به مراتب ارزان‌تر در عملکرد هستند.

اگر می‌خواهید هیتر پنلی خود را به عنوان یک نقشه پشتیبان برای یک سیستم گرمایش موجود – به عنوان مثال، به عنوان منبع گرمای اضافی اگر از گرم‌کن‌های ذخیره‌سازی استفاده می‌کنید – استفاده کنید، انتخاب با شماست. اگر انتظار دارید گرم‌کن‌ها را برای مدت زمان طولانی اجرا کنید و نیاز به گرم کردن کل اتاق دارید، باید یک گرم‌کن با گرمایش مناسب برای اندازه اتاق انتخاب کنید، همانطور که در بالا توضیح داده شد. اگر تنها انتظار دارید از گرم‌کن‌های پنلی به عنوان منبع گرمایی تکمیلی استفاده کنید، یک گرم‌کن کوچک کافی خواهد بود.

ابعاد هیتر پنلی

ابعاد هیتر پنلی

ابعاد هیتر پنلی

فراموش نکنید سایز هیتر پنلی خود را در هنگام انتخاب مورد نظر در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که ابعاد محصولاتی که انتخاب کرده‌اید از ابعاد فضاهایی که در آن‌ها نصب می‌شوند، بیشتر نشود. همیشه بهتر است اندازه فضاهای دیواری خود را هنگام ارزیابی ابعاد آنها دوباره چک کنید.

همچنین مهم است از عمق هیتر پنلی خود خبر داشته باشید، به ویژه اگر دارید گرم‌کن‌ها را در یک راهرو یا نزدیک یک درب نصب می‌کنید. خوشبختانه گرم‌کن‌های پنلی با طراحی بسیار نازک در دسترس هستند، با عمق‌های کمتر از 5.5 سانتیمتر.

مقایسه هیتر پنلی با رادیاتورهای برقی

هیتر پنلی و رادیاتورهای برقی به نظر مشابه می‌آیند و اکثر ویژگی‌های یکسانی را ارائه می‌دهند. پس چگونه می‌توانید برای خانه‌تان تصمیم بگیرید؟ در زیر برخی از نکات کلیدی را که در هنگام انتخاب باید به آنها توجه داشته باشید، آورده‌ایم:

مقایسه هیتر پنلی با رادیاتورهای برقی

مقایسه هیتر پنلی با رادیاتورهای برقی

تفاوت هیتر پنلی با رادیاتورهای برقی چیست؟

تفاوت اصلی بین هیتر پنلی و رادیاتورهای برقی این است که هیتر پنلی تنها توسط همجوشی گرما اقدام به گرم کردن هوا می‌کنند – هوا را گرم می‌کنند وقتی که در اتاق گردش می‌کند. همجوشی کمتر کارآمدتر از تابش است زیرا انرژی از طریق فرآیند انتقال حرارت از دست می‌رود: گرما به صورت مستقیم اجسام را گرم می‌کند، در حالی که هوای گرم همجوشی از طریق نشت‌ها و درهای باز ممکن است از دست برود. به همین دلیل گرم‌کن‌های پنلی هزینه‌ی بیشتری برای اجرا دارند نسبت به رادیاتورهای برقی.

همجوشی گرمایی همچنین ممکن است حساسیت‌های آلرژیک را تحریک کند و در صورت استفاده به عنوان یک اقدام گرمایی دائمی، سیاهی دیوار را ایجاد کند.

به عنوان مقابل، رادیاتورهای برقی با ترکیبی از گرمای تابشی و همجوشی عمل می‌کنند. عناصر گرم داخل رادیاتور به سرعت هوا را گرم می‌کنند وقتی که در اتاق گردش می‌کند، در حالی که سطح گرم رادیاتور گرما را تابش می‌دهد که به صورت مستقیم توسط ساکنان اتاق جذب می‌شود.

گرمای تابشی موثرتر از گرمای همجوشی است زیرا به صورت مستقیم گرما می‌دهد و از طریق نشت‌ها از دست نمی‌رود. با این حال، گرما همجوشی معمولاً سریع‌تر عمل می‌کند، بنابراین این ترکیب برای گرمایش کارآمد ایده‌آل است. رادیاتورها هزینه‌ی کمتری برای اجرا نسبت به هیتر پنلی دارند.

آیا هیتر های پنلی قابل کنترل هستند؟

تمام رادیاتورهای برقی با یک برنامه‌ریز دیجیتال و ترمواستات الکترونیکی عالی همراه هستند. این امکان را به شما می‌دهند که کامل به کنترل گرمایی خود دست پیدا کنید و به شما اجازه می‌دهند تا مصرف انرژی خود را به حداقل مورد نیاز کاهش دهید.

به طور سنتی، هیتر پنلی با کنترل‌های پایه‌ای تر می‌آیند – شاید تنها یک تایمر ساده و یک ترمواستات آنالوگ. اما اگر مایل به پرداخت هزینه بیشتر باشید، امروزه می‌توانید گرم‌کن‌های پنلی با تمام امکانات کنترلی موجود در رادیاتورهای برقی پیدا کنید. بنابراین، نیازهای برنامه‌ریزی شما نباید انتخاب شما را مشخص کند.

اندازه هیتر پنلی و رادیاتور برقی

هم رادیاتورهای برقی و هم هیتر پنلی با طراحی‌های بسیار باریک در دسترس هستند. هر دو ارائه دهنده گرمایش جلوه‌گر و صرفه‌جویی در فضا هستند.

قیمت هیتر پنلی و رادیاتور برقی

تفاوت بین رادیاتورها و هیتر پنلی در نحوه جاسازی عناصر گرمایی در بدنه دستگاه است. رادیاتورهای برقی عناصر گرمایی را به طور کامل محاصره کرده‌اند. این به سطح رادیاتور این امکان را می‌دهد که گرما را تابش دهد و جلوگیری از سوزش هوا را داشته باشد. با این حال، تولید این عناصر در مقایسه با عناصر غیرمحدود مورد استفاده در گرم‌کن‌های پنلی گران‌تر است.

عناصر غیرمحدود تنها گرمای همجوشی را فراهم می‌کنند و ممکن است در صورت استفاده به عنوان یک اقدام گرمایی دائمی، سیاهی دیوار ایجاد کنند. با این حال، ارزانی نسبی عناصر گرم‌کن‌های پنلی باعث می‌شود که هیتر پنلی با قیمت ارزان‌تری در دسترس باشند نسبت به رادیاتورهای برقی.

هیتر پنلی

هیتر پنلی

هیتر پنلی انتخاب کنید اگر…

هیتر پنلی یک راه حل گرمایی اقتصادی برای اتاق‌هایی هستند که کمتر به آنها نیاز دارید – مانند اتاق‌های مهمان، سالن‌های زیبایی و دفاتر شخصی. قابلیت کنترل آنها باعث می‌شود که استفاده از آنها به همان سادگی رادیاتورها باشد، در حالی که هزینه‌های اجرای بالاتر کمترین تأثیر را در اتاق‌هایی که گرم‌کن‌ها به طور منظم استفاده می‌شوند، خواهد داشت.

همچنین، هیتر پنلی به عنوان گرم‌کن‌های اقتصادی و مؤثر برای استفاده همراه با سیستم گرمایش اصلی شما مناسب هستند. به عنوان مثال، اگر گرم‌کن‌های ذخیره‌سازی دارید، ممکن است بخواهید نوعی گرم‌کن اضافی داشته باشید تا اگر گرم‌کن‌های ذخیره‌سازی شارژ خود را از دست دادند، استفاده کنید. گرم‌کن‌های پنلی گزینه عالی‌ای هستند چرا که به صورت خودکار کار می‌کنند، به سرعت گرم می‌شوند و خروجی خود را کنترل می‌کنند تا تعادل گرما باقی‌مانده از گرم‌کن‌های ذخیره‌سازی را حفظ کنند. همچنین موثرتر از سایر گرم‌کن‌های قابل حمل اضافی مانند گرم‌کن‌های فنی هستند، بنابراین مقدار انرژی الکتریکی در ساعات اوج را کاهش می‌دهند.

هیتر رادیاتوری

هیتر رادیاتوری

رادیاتور برقی انتخاب کنید اگر…

رادیاتورهای برقی بهترین انتخاب برای اتاق‌هایی هستند که به طور منظم نیاز به گرمایی دارند. استفاده از هیتر پنلی در این فضاها اقتصادی نیست چرا که هزینه‌های اجرای بالاتر به سرعت می‌تواند به مبلغ خرید رادیاتورها افزوده شود.

زیبایی گرمایش الکتریکی در این است که به شما امکان می‌دهد تا با ترکیب و تطبیق محصولات، یک سیستم گرمایشی اقتصادی برای خانه خود ایجاد کنید. می‌توانید رادیاتورها را در اتاق نشیمن، گرم‌کن‌های پنلی در اتاق مهمان، گرمایش کف در حمام و … انتخاب کنید – این تصاحب ندارد!

تکنولوژی گرمایش هیتر پنلی

هیتر پنلی همچنین به عنوان گرم‌کن‌های همجوشی شناخته می‌شوند. این به این دلیل است که آنها به صورت کامل توسط همجوشی گرما اقدام به گرم کردن می‌کنند. عناصر فلزی گرم داخل بدنه گرم‌کن هوا را گرم می‌کنند وقتی که در اتاق گردش می‌کند. هوای گرم سپس گرمای خود را به افراد در اتاق منتقل می‌کند.

گرمای همجوشی گرمای اتاقی سریع و مؤثر فراهم می‌کند. با این حال، گرمای همجوشی کمتر کارآمدتر از گرمای تابشی است. گرمای همجوشی نیازمند دو انتقال انرژی است: گرم‌کن هوا را گرم می‌کند که به نوبه خود افراد اتاق را گرم می‌کند. انرژی به طور لازمی از دست می‌رود زمانی که هوای گرم از طریق نشت‌ها و درهای باز فرار می‌کند. در مقابل، گرمای تابشی مستقیماً اجسام را گرم می‌کند و تنها یک انتقال انرژی مورد نیاز است. این به این معناست که هیتر پنلی هزینه‌ی بیشتری برای اجرا دارند نسبت به رادیاتورهای برقی.

هیتر پنلی همچنین ممکن است حساسیت‌های آلرژیک را تشدید کرده و در صورت استفاده به عنوان یک اقدام گرمایی دائمی، ممکن است سیاهی دیوار ایجاد کند. این به این دلیل است که جریانات گرمای همجوشی می‌تواند منجر به پخش گرد و غبار در منزل شما شود – که ممکن است برای افراد با حساسیت‌ها یا آسم مشکل‌ساز باشد. برخی از این ذرات گرد و غبار ممکن است با عناصر گرم داخل گرم‌کن‌ها در تماس بیایند. این ذرات گرد و غبار سوخته سپس می‌توانند در بالای گرم‌کن انباشته شده و یک اثر سیاهی را در دیوار شما ایجاد کنند.

با این حال، مانند رادیاتورها و برخلاف اکثر اشکال ارزان‌تر گرمایش الکتریکی، هیتر پنلی به طور کامل قابل کنترل هستند. همراه با مجموعه‌ای از ترمواستات و تایمرها، گرم‌کن‌های پنلی به صورت خودکار و هوشمندانه خروجی گرمایی خود را کنترل خواهند کرد – که آنها را به گزینه عالی برای گرم‌کن‌های تکمیلی یا گرم‌کن‌های مستقل در اتاق‌هایی که کمتر استفاده می‌کنید، تبدیل می‌کند.

ویژگی‌های صرفه‌جویی انرژی

هیتر پنلی از مدل‌های ابتدایی با قابلیت روشن/خاموش گرمایش تا گرم‌کن‌های هوشمند و پیشرفته که قابلیت برنامه‌ریزی برای روشن شدن در زمان‌ها و دماهای انتخابی را دارند، متنوع هستند. هنگام انتخاب گرم‌کن پنلی خود، به ویژگی‌های صرفه‌جویی انرژی زیر توجه کنید:

ترمواستات

ترمواستات هیتر پنلی شما دمای اتاق را نظارت کرده و گرم‌کن را روشن یا خاموش کرده تا دمای راحتی مورد نظر شما حفظ شود. این اقدام باعث می‌شود که در هر آب و هوا، شما راحت باشید و از انرژی برای گرم کردن اتاق بیش از حد صرفه‌جویی شود.

تایمر

ساده‌ترین شکل برنامه‌ریزی گرمایش، تایمر به شما این امکان را می‌دهد که گرم‌کن خود را بعد از مدت زمان مشخص خاموش کنید. این یک وسیله آسان برای محدود کردن مصرف انرژی شماست، کاربردی است اگر می‌خواهید قبل از خواب یا برای چند ساعت از یک اتاق استفاده کنید.

برنامه‌ریزها

در حالت پیشرفته‌تر، برنامه‌ریزهای دیجیتال به شما کنترل کامل بر گرمایش شما می‌دهند. یک برنامه‌ریز ۲۴/۷ به شما این امکان را می‌دهد که یک برنامه گرمایی شخصی با دماهای مختلف برای هر ساعت از هر روز هفته ایجاد کنید، اگر نیاز باشد! شاید تنها نیاز به گرمایش در اتاق نشیمن در طول روز داشته باشید. شاید نیازی به گرم کردن دفتر خود در آخر هفته نداشته باشید. شاید می‌خواهید حیاط خود را با دمای پایین‌تری نسبت به اتاق خواب خود نگه دارید. برنامه‌ریزی دیجیتال به شما دامنه بی‌پایانی از امکانات را می‌دهد تا مصرف انرژی خود را به آنچه که واقعاً نیاز دارید، کاهش دهید.

کنترل از راه دور هیتر پنلی

کنترل از راه دور هیتر پنلی

کنترل از راه دور هیتر پنلی

کنترل از راه دور می‌تواند برنامه‌ریزی و تنظیم هیتر پنلی را آسان‌تر کند. همچنین شما می‌توانید هر تغییری را از راحتی صندلی‌تان اعمال کنید. گرم‌کن‌های پنلی که از راه دور کنترل می‌شوند، امکان خاموش روشن کردن در زمان بندی و تنظیم دمای دلخواه را فراهم میکنند.

دستی در مقابل اتوماتیک

هیتر پنلی که هیچ کنترل برنامه‌ریزی ندارند معمولاً به عنوان گرم‌کن‌های پنلی دستی شناخته می‌شوند. این گرم‌کن‌ها کاملاً توسط مالک کنترل می‌شوند – که ممکن است زمان‌بر و هدررفت باشد.

هیتر پنلی که قابل برنامه‌ریزی هستند معمولاً به عنوان گرم‌کن‌های پنلی اتوماتیک نامیده می‌شوند.

نصب هیتر پنلی روی دیوار در مقابل نصب مستقل

هیتر پنلی الکتریکی می‌توانند به صورت نصب روی دیوار یا نصب مستقل باشند. اگرچه بیشتر گرم‌کن‌های پنلی برای هر دو نوع نصب مناسب هستند، قبل از خرید باید تصمیم بگیرید که گرم‌کن‌های خود را چگونه و در کجا نصب کنید.

هیتر پنلی دیواری

هیتر پنلی دیواری

نصب هیتر پنلی روی دیوار

هیتر پنلی نصب شده روی دیوار نصب کردن آسانی دارند. اگر با یک پلاگ مجهز شده‌اند، تنها کافی است آنها را به دیوار بگیرید و به نزدیک‌ترین پریز برق وصل کنید. بیشتر گرم‌کن‌های پنلی بسیار سبک وزن هستند، بنابراین اگر به درستی نصب شوند، برای نصب بر روی دیوارهای چوبی مناسب هستند.

نصب روی دیوار بهترین انتخاب است اگر شما ترجیح می‌دهید نصبی کم‌دیده و بدون نمایش سیم‌ها داشته باشید. شما باید یک الکتریشن را استخدام کنید تا گرم‌کن‌ها را به صورت دائمی به دیوار متصل کند. همچنین نصاب روی دیوار توصیه می‌شود اگر در یک اتاق کوچک با فضای محدود نصب می‌کنید. شما باید تنها گرم‌کن‌های خود را روی دیوار نصب کنید اگر مطمئن هستید که نمی‌خواهید آنها را در مکان‌های دیگر استفاده کنید.

نصب ثابت هیتر پنلی 

بیشتر هیتر پنلی الکتریکی می‌توانند به صورت مستقل نصب شوند، با این حال ممکن است نیاز به خرید یک جفت پایه جداگانه برای نصب گرم‌کن داشته باشید. گرم‌کن‌های پنلی مستقل یک انتخاب خوب هستند اگر فضای محدودی برای نصب آنها بر روی دیوارهای شما وجود دارد. به عنوان مثال، این گرم‌کن‌ها در فروشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و گلخانه‌ها محبوب هستند.

نصب مستقل بهترین گزینه است اگر می‌خواهید قابلیت حرکت گرم‌کن‌های خود را داشته باشید. اگر قصد دارید هیتر پنلی خود را برای تکمیل گرمای زمستان خود استفاده کنید، تنها بخشی از سال به آن نیاز خواهید داشت. این باعث می‌شود نصب مستقل یک گزینه خوب باشد زیرا می‌توانید گرم‌کن را زمانی که هوا گرم می‌شود بپیچانید.

اگر انتظار دارید که به طور مرتب گرم‌کن‌های خود را جابجا کنید، اطمینان حاصل کنید که یک گرم‌کن سبک‌وزن را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید آن را بلند کنید. هیتر پنلی مستقل می‌تواند مفید باشد اگر نتوانید وسایل خود را بر روی دیوارها در منزل خود نصب کنید. آنها به ویژه در مسکن اجاره‌ای یا اگر می‌خواهید یک قایق یا کاروان را گرم کنید، بسیار مفید هستند.

نصب و نگهداری هیتر پنلی

نصب

 • اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که آیا می‌خواهید گرم‌کن‌های خود را روی دیوار نصب کنید یا به صورت مستقل.
 • نصب هیتر پنلی روی دیوار یک کار سریع و آسان است که نیازی به آشفتگی و هزینه‌های نصب گرمایش مرکزی ندارد.
 • اگر هیتر پنلی شما با پلاگ تجهیز شده‌اند، برای نصب از روش DIY (خودساخت) مناسب هستند. این یک کار ده دقیقه‌ای است که به حداقل دانش DIY نیاز دارد. تنها کاری که باید انجام دهید، آنها را به دیوار بگیرید و آنها را به نزدیکترین پریز برق وصل کنید.
 • اگر گرم‌کن‌های شما دارای پلاگ نباشند، نیاز به یک الکتریسیته‌دان ماهر برای اتصال دائمی گرم‌کن‌ها به دیوار دارید. برخی از مالکان خانه‌ها از نصب سخت‌سیمی استقبال می‌کنند چرا که نصب مرتبط با هیچ سیمی قابل‌مشاهده‌ای ندارد.
 • اگر می‌خواهید هیتر پنلی خود را بر روی دیوارهای چوبی نصب کنید، باید اطمینان حاصل کنید که تمام وزن آنها توسط دلبندان حمل شود.
 • هیتر پنلی مستقل بسیار آسان به تجمیع می‌پردازند. تنها کاری که باید انجام دهید، اتصال پایه‌های مستقل را به پایه گرم‌کن بکنید. آنها باید به سادگی جا بیافتند. برخی از گرم‌کن‌ها ممکن است نیاز به خرید جداگانه پایه داشته باشند.
 • هیتر پنلی برای حمام توصیه نمی‌شوند زیرا نمی‌توانند برای خشک کردن حوله‌ها استفاده شوند و نمی‌توانند به عنوان محل آویزان کردن آنها هنگام عدم استفاده مورد استفاده قرار گیرند. سایر گزینه‌های گرمایش برای حمام، مانند ریل حوله، به دلیل همین دلیل بهتر و کارآمدتر می‌باشند. اگر تصمیم به استفاده از گرم‌کن پنلی در حمام دارید، باید توسط یک الکتریسیان حرفه‌ای در یک منطقه حمام مناسب نصب شود و از رتبه IP مناسب برخوردار باشد. در عمل، بیشتر گرم‌کن‌های پنلی الکتریکی در منطقه 2 یا 3 نصب می‌شوند و نیاز به حداقل رتبه IPX4 دارند. تولیدکننده در ارتباط با تطابق با آیین‌نامه و دستورالعمل‌های حمام همیشه آخرین واژه است.

نگهداری

 • هیتر پنلی الکتریکی، مانند تمام گرم‌کن‌های هواپیما، اگر به صورت دائمی استفاده شوند، ممکن است باعث تیرگی دیوار شوند. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که ذرات گرد و خاک با عناصر داغ داخل گرم‌کن‌های پنلی شما تماس بگیرند. این ذرات ممکن است سوزانده شده و رسوب‌های خاکی در بالای گرم‌کن شما بگذارند.
 • تیرگی دیوار به عنوان یک مشکل نباید باشد اگر تنها گرم‌کن‌های خود را به عنوان گرم‌کن اضافی یا به صورت موقت استفاده کنید. نگه‌داشتن هیتر پنلی شما با گرفتگی منظم می‌تواند احتمال تیرگی دیوار را کاهش دهد. دیوارهای تیره را می‌توان تمیز کرد یا روی آنها پوشش داد.
 • هیتر پنلی الکتریکی قادر به تولید گاز کربن منواکسید نیستند؛ بنابراین، مانند گرم‌کن‌های مرکزی، نیازی به خدمات سالانه ندارند.

سبک و زیبایی

 • نسبت به گرم‌کن‌های ذخیره‌سازی و گرم‌کن‌های الکتریکی، هیتر پنلی الکتریکی دارای طراحی نسبتاً ساده‌تری هستند: سطوح خارجی آن‌ها نیازی به مهندسی برای تابش گرما ندارند و عناصر مرکزی آن‌ها سبک و بدون پوشش هستند. این امکان را به سازندگان گرم‌کن پنلی می‌دهد تا گرم‌کن‌های پنلی را در یک دامنه گسترده از استایل‌ها توسعه دهند.

هیتر پنلی ارزان

سازندگانی که می‌خواهند هزینه هیتر پنلی خود را حداقل کنند، از طراحی‌هایی که ارزان‌ترین تولید هستند انتخاب می‌کنند. این طراحی‌ها به طور کلی جعبه‌ای، بلند و کمتر باریک از گرم‌کن‌های پنلی طراحی‌های گران‌تر هستند. آنها ممکن است تا حدی شبیه به گرم‌کن‌های ذخیره‌سازی قدیمی به نظر بیایند. گرم‌کن‌های پنلی ارزان ارزش عالی را ارائه می‌دهند، اما بیشتر زیبا یا صرفه‌جویانه ترین گزینه نمی‌باشند.

هیتر پنلی طراحی‌شده

گرم‌کن‌های پنلی طراحی‌شده طراحی بسیار معاصرتی‌تری دارند با منحنی‌های صاف، بدنه باریک و یک پوشش سفید هوشمند. این گرم‌کن‌های پنلی بسیار شبیه به گرم‌کن‌های الکتریکی طراحی‌شده به نظر می‌آیند، که اگر می‌خواهید هر دو سیستم گرمایش را در منزل خود استفاده کنید، گزینه خوبی هستند. آنها گران‌تر از گرم‌کن‌های پنلی ارزان قیمت هستند اما کمترین فضا را اشغال می‌کنند و ویژگی‌های جذاب‌تری دارند – یک ملاحظه مهم اگر قصد دارید گرم‌کن‌های خود را روی دیوار نصب کنید.

گرم‌کن‌های پنلی باریک

اگر فضای منزل شما محدود است، می‌خواهید یک گرم‌کن باریک انتخاب کنید تا از فضای موجود خود بهینه استفاده کنید. به دنبال گرم‌کن‌های پنلی با عمق حداقل 5.5 سانتی‌متر باشید. گرم‌کن‌های باریک معمولاً گران‌تر از گرم‌کن‌های پنلی ارزان هستند اما اغلب طراحی‌های جذاب‌تری دارند.

ویژگی‌های ایمنی

گرم باقی بمانید و اطمینان حاصل کنید که گرم‌کن‌های پنلی الکتریکی خود را با ویژگی‌ها و اعتبارات ایمنی مناسب خریداری کنید:

قطع اتوماتیک حرارتی

همه گرم‌کن‌های پنلی باید به نحوی با یک قطع اتوماتیک حرارتی مجهز شوند که در صورت تجاوز از حد ایمنی دما، برق گرم‌کن را قطع کند. این اقدام جلوگیری می‌کند که گرم‌کن‌های پنلی شما در صورت خرابی بیش‌ازاندازه گرم نشوند.

اعتبار ایمنی

همیشه اطمینان حاصل کنید که گرم‌کن‌های پنلی انتخابی شما دارای گواهی‌نامه‌های ایمنی مناسب هستند. حداقل، تمام گرم‌کن‌های الکتریکی باید دارای نشان CE باشند. این نشان اعلامیه تولیدکننده است که گرم‌کن‌ها با حداقل استانداردهای ایمنی تعیین‌شده توسط شورای اروپا سازگار هستند. اگر امکان دارد، یک گرم‌کن را انتخاب کنید که نشان BEAB را داشته باشد. نشان BEAB نشان می‌دهد که گرم‌کن‌ها با استفاده از روش‌های تاییدشده در یک کارخانه بازرسی شده ساخته شده‌اند و توسط مراجع متخصص مستقل آزمایش شده‌اند.

آلرژی

یکی از معایب گرم‌کن‌های پنلی، یا هر نوع گرم‌کن دیگری که به تنهایی با انتقال حرارت اطراف اتاق گرم می‌شود، این است که گرد و خاک با گردش هوای گرم اطراف اتاق مخلوط و توزیع می‌شود. این می‌تواند آلرژی‌های گرد و خاک را تحریک کرده و برای افرادی با آسم ممکن است علت تحریک باشد. اگر اعضای خانواده شما از آلرژی رنج می‌برند، باید گرم‌کن‌های پنلی را به اتاق‌هایی که آن‌ها اغلب به آن‌ها نمی‌روند محدود کنید یا از یک نوع گرمایش دیگر در نظر بگیرید.

گارانتی

هرگز گرم‌کن پنلی الکتریکی بدون گارانتی خریداری نکنید. گارانتی نشانی از قول تولیدکننده است که در صورت عطلی در یک دوره زمانی معین پس از خرید، گرم‌کن شما را تعمیر یا جایگزین خواهد کرد. طول گارانتی ارائه‌شده نشان‌دهنده کیفیت گرم‌کن است. بیشتر گرم‌کن‌های پنلی حداقل 2 سال گارانتی دارند. به دلیل آنکه گرم‌کن‌های پنلی برای استفاده مداوم طراحی نشده‌اند، طول گارانتی ارائه‌شده برای گرم‌کن‌های پنلی شما ممکن است کوتاه‌تر از گرم‌کن‌های الکتریکی با توان مشابه باشد.

اعتبارات اکولوژیک

اگر مصرف انرژی خود را مراقبه می‌کنید و اثر کربن خود را در نظر دارید، هنگام انتخاب گرم‌کن‌های پنلی الکتریکی باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

کربن ناتوان

گرم‌کن‌های پنلی الکتریکی هیچ گونه انتشار کربنی ندارند. با استفاده از برق سبز، گرمایش الکتریکی یکی از چندین سیستم گرمایشی کاملاً بدون کربن در بازار است. با این حال، برق شبکه هنوز به طور اصلی بر اساس نیروگاه‌های تولید برق از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌کند – بنابراین اگر گرم‌کن‌های پنلی خود را از شبکه بهره‌مند کنید، گرمایش شما کاملاً بدون کربن نخواهد بود.

کارایی انرژی

کاهش مصرف انرژی یک راه عالی برای کاهش اثر کربن شماست، بنابراین حلول‌های گرمایشی با کارایی انرژی بالا معمولاً دوست‌دار محیط زیست‌ترین گزینه‌ها هستند. در حالی که گرم‌کن‌های پنلی موثرتر از گرم‌کن‌های مروحه و گرم‌کن‌های اضافی پایین تر هستند، اما برای گرم‌کردن کل خانه بهترین گزینه نمی‌باشند. گرم‌کردن مرکزی گاز، گرم‌کن‌های الکتریکی، پانل‌های فرابنفش و گرمایش کف همگی حلول‌های گرمایشی با کارایی بالاتری هستند که بهترین گزینه‌های محیط زیستی برای خانه‌تان خواهند بود.

مواد بازیافتی

تولیدکنندگان گرما به صورت گسترده از مواد بازیافتی در ساخت انواع محصولات گرمایشی استفاده می‌کنند. برای انتخاب پایدارترین گزینه برای خانه خود، به دنبال گرم‌کن‌های پنلی با ساختار فلزی بازیافتی از فولاد یا آلومینیوم باشید.

اتاق‌هایی در خانه‌تان وجود دارند که نیاز به تفکر بیشتری در انتخاب استراتژی گرمایش دارند. گرم‌کن‌های پنلی ممکن است در اتاقهایی مانند گلخانه، حمام و هال واقعاً مؤثر باشند – اما قبل از خرید، چند نکته را باید در نظر بگیرید:

گلخانه‌ها

گرم‌کن‌های پنلی ممکن است گزینه اقتصادی‌ای برای گلخانه شما باشند، به خصوص اگر این اتاق را فقط به صورت مداوم استفاده نمی‌کنید. گلخانه‌ها فضاهایی سخت به گرمایش هستند چرا که حجم زیادی شیشه دارند: گرما از گلخانه‌ها به سرعت بیشتر از اتاق‌هایی با عایق استاندارد از دست می‌رود. به همین دلیل، ممکن است بخواهید گرم‌کن پنلی طراحی‌شده برای مساحت بزرگتری از مساحت گلخانه خود را خریداری کنید.

حمام‌ها

گرم‌کن‌های پنلی برای حمام بهترین انتخاب نیستند چرا که مناسب نمی‌باشند برای خشک کردن حوله‌های مرطوب. قرار دادن یک حوله مرطوب روی گرم‌کن پنلی می‌تواند خطر جدی ایجاد کند چرا که این گرم‌کن‌ها عناصر و دستگاه‌های دفع حرارت آشکار دارند. پوشاندن تصریف یا ترموستات به طور تصادفی می‌تواند باعث اضافه‌شدن حرارت به دستگاه شود، بنابراین ارزش گذاشتن ریسک در این زمینه وجود ندارد. اگر تصمیم به استفاده از گرم‌کن پنلی در حمام خود گرفته‌اید، همیشه اطمینان حاصل کنید که دارای رتبه IP مناسب برای منطقه حمامی است که نصب می‌شود. همیشه دستورالعمل‌های تولیدکننده را در مورد ملایمت دماها برای حمام بررسی کنید. گرم‌کن‌های الکتریکی برای استفاده در حمام باید توسط یک الکتریسیته‌دان حرفه‌ای نصب شوند.

هال‌ها

هال‌ها می‌توانند فضاهای دشواری برای گرمایش باشند. هوا گرم به بالا می‌روید، به این معنا که گرما که گرم‌کن‌های پنلی تولید می‌کنند به طور طبیعی در بالا پله‌ها جمع می‌شود. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل خرید دو گرم‌کن پنلی است و یکی را در بالا و یکی در پایین پله نصب کنید. این بهترین راه برای ایجاد یک توزیع یکنواخت حرارت در این فضای چند طبقه است.

گرم‌کن‌های پنلی ممکن است گزینه کارایی برای هال شما نباشند. مگر اینکه یک ورودی جداگانه داشته باشید، هنگامی که درب ورودی خود را باز می‌کنید، هوای گرم خود را به خیابان از دست خواهید داد – که نیازمندی به کار کردن سخت گرم‌کن‌های شما برای تأمین حرارت دوباره است.

تالیف و ترجمه از منابع

Panel Heaters Buying Guide

Electric Panel Heaters

این مقاله براتون مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان امتیاز داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

1 دیدگاه در “هیتر پنلی چیست؟ راهنمای کامل نصب و استفاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *