کولر صنعتی, سیستم های سرمایشی, کولر صنعتی آکسیال, کولر صنعتی سانتریفیوژ, محصولات سرمانوین

لرزش کولر صنعتی رو چگونه برطرف کنیم؟

لرزش کولر صنعتی
5
(1)

در مقاله سعی داریم به عوامل تاثیر گذار در لرزش کولر صنعتی بپردازیم، کولرهای صنعتی یکی از انواع مهم سیستم‌های خنک‌کننده هستند که دارای توان بالایی برای خنک کردن محیط هستند و به طور عمده در محیط‌های تجاری و صنعتی با مساحت‌های گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کولرها در مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شوند و علاوه بر مزایای بسیاری که ارائه می‌دهند، ممکن است با مشکلاتی نیز روبه‌رو شوند. یکی از این مشکلات، لرزش کولرهای صنعتی است.

اگر با این موضوع مواجه هستید، بهتر است علت این لرزش کولر صنعتی و راه‌های برطرف کردن آن را در وب‌سایت سرما نوین بررسی کنید.

کولرهای صنعتی چه هستند و چگونه کار می‌کنند؟

کولرهای صنعتی، ابزارهای قدرتمندی هستند که برای خنک‌کردن و تهویه هوای محیط به کار می‌روند. این سیستم‌ها با استفاده از روش تبخیری عمل می‌کنند و برای مکان‌های بزرگ مانند کارخانه‌ها، ورزشگاه‌ها، سوله‌ها، پاساژها و غیره مناسب هستند. کولرهای صنعتی در مقایسه با سایر سیستم‌های خنک‌کننده منزلی، دارای ظرفیت بیشتری برای ایجاد سرمایش و قدرت بادافزاری بالاتری هستند؛ بنابراین میزان باد مناسبی توسط این سیستم‌ها تولید می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: بهینه‌سازی انرژی: مراحل تبدیل کولر پوشالی به سلولزی

 

طرز کار کولر صنعتی

طرز کار کولر صنعتی

این کولرها با استفاده از روش تبخیری، گرما را از هوا جذب کرده و آن را خنک می‌کنند. زمانی که کولرهای صنعتی را روشن می‌کنید، مراحل زیر را طی می‌کنید:

طرز کار کولر صنعتی

 1. پمپ آب کولر فعال شده و آب به پدهای سلولزی تزریق می‌شود.
 2. آب روی پدهای سلولزی، به واسطه جریان هوا که از پره‌ها عبور می‌کند، تبخیر می‌شود.
 3. هوا به صورت مداوم توسط فن‌ها حرکت داده می‌شود و فرآیند تبخیر آب تکرار می‌شود.
 4. این فرآیند باعث انتقال حرارت از هوا به آب می‌شود و دمای محیط داخلی کولر صنعتی کاهش می‌یابد.
 5. هوای خنک شده، توسط دمنده‌ها به محیط داخل ساختمان دفع می‌شود.

مهم است بدانید که بیشتر کولرهای صنعتی دارای ویژگی‌هایی همچون سیستم تنظیم حرارت، کنترل از راه دور، سیستم تنظیم سرعت و غیره می‌باشند؛ بنابراین دمای محیط داخلی همواره ثابت خواهد ماند.

دلایل لرزش در کولر صنعتی آبی

همان‌گونه که اشاره شد، کولرهای آبی صنعتی به دلیل استفاده در محیط‌های بزرگ و دارای ظرفیت‌های بسیار بالا، از جمله کولرهای با ظرفیت ۵۰ هزار متر مکعب بر ساعت و ۶۰ هزار متر مکعب بر ساعت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال، همانند سایر سیستم‌های صنعتی، ممکن است با مسائل فنی مواجه شوند که باید به آنها توجه شود. یکی از مشکلاتی که ممکن است در کولرهای صنعتی به وجود آید، لرزش آنها در زمان استفاده است. این مقاله بر روی عوامل تحریک‌کننده لرزش کولر صنعتی آبی تمرکز دارد.

 1. عدم تعادل کولر صنعتی

یکی از دلایل شایع لرزش کولرهای صنعتی، نصب نامتعادل آنها است. برای رفع این مشکل، ضروری است که کولر بر روی پایه‌ای پایدار و متعادل قرار گیرد تا از هرگونه تکان خوردن جلوگیری شود.

 1. مشکلات فنی در قطعات

در صورتی که پره‌ها یا بلبرینگ‌های کولر صنعتی آبی دچار مشکلات فنی شوند، ممکن است در هنگام عملکرد لرزش ایجاد شود. همچنین، لرزش کولر صنعتی می‌تواند نشانه‌ای از وجود نقص فنی در موتور آن باشد. برای تشخیص و رفع این نقص‌ها، بهتر است از کمک یک کارشناس ماهر استفاده شود تا از وقوع آسیب‌های بیشتر جلوگیری شود.

 1. نصب نادرست کولر صنعتی

نصب صحیح کولر صنعتی بسیار اهمیت دارد؛ زیرا نصب نادرست می‌تواند منجر به لرزش و خرابی در طولانی‌مدت شود. بنابراین، توصیه می‌شود که نصب این دستگاه‌ها را به تیم فنی شرکت سازنده انجام داد.

 1. توزیع نامتعادل وزن

اگر وزن کولر صنعتی آبی به طور نامتعادل توزیع شود، می‌تواند باعث لرزش و عدم تعادل در زمان عملکرد شود. این موضوع علاوه بر ایجاد نویز و لرزش، ممکن است به آسیب‌های فنی دیگر نیز منجر شود. بنابراین، برای جلوگیری از این مشکلات، لازم است که وزن کولر به طور متوازن توزیع شود و به نصب صحیح آن توجه ویژه شود.

 

بیشتر بخوانید: تعویض پوشال کولر آبی | آموزش | پوشال یا پد سلولوزی؟

 

چگونه می‌توان لرزش کولر صنعتی را رفع کرد

چگونه می‌توان لرزش کولر صنعتی را رفع کرد

چگونه می‌توان لرزش کولر صنعتی را رفع کرد؟

حال که علت لرزش کولر صنعتی را شناختید، بهتر است روش‌های رفع این مشکل را نیز بیاموزید. همان‌طور که متوجه شدید، لرزش کولر صنعتی ممکن است ناشی از مشکلات فنی در قطعات، نصب نادرست یا وجود نقص در قطعات باشد.

در صورتی که کولر صنعتی به دلیل مشکلات فنی دچار لرزش شده باشد، باید این مسئله را به تخصصی‌ها اعلام کرده و آن را تعمیر کنید؛ زیرا تفاوت‌های زیادی بین کولرهای خانگی و صنعتی وجود دارد و تعمیر آن‌ها به سادگی انجام نمی‌شود. اما اگر مشکل از نصب نادرست کولر شما باشد، می‌توانید با نصب صحیح و اصولی این مسئله را حل کنید. برای نصب صحیح کولرها، بهتر است این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید:

 1. کولر را بهتر است توسط نصاب شرکت خریداری شده نصب کنید تا از گارانتی برخوردار شوید و نصب به صورت دقیق انجام شود.
 2. برای نصب کولر صنعتی از پایه‌های باکیفیت، محکم و تراز استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که وزن کولر به‌طور یکسان بر روی تمام قسمت‌های پایه توزیع شده باشد.
 3. وزن قطعات جانبی کولر صنعتی نیز باید به یکسان توزیع شود.
 4. قبل از نصب و راه‌اندازی کولر، به دفترچه راهنمای سازنده توجه کنید و دستورالعمل‌ها را رعایت کنید.
 5. پس از راه‌اندازی کولر، به این مدت اجازه دهید که کولر به مدت چند دقیقه فعالیت کند و سپس لرزش آن را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به‌درستی انجام شده است.

دلایل وجود صدا در کولر صنعتی

صدای نامناسب همراه با لرزش کولر صنعتی ممکن است از مشکلات زیر ناشی شود. در صورت مواجهه با این مسائل، بهتر است به سریع‌ترین فرصت از خدمات گارانتی کولر استفاده کنید.

 1. وجود جسم خارجی در داخل کولر.
 2. شکستن تیغه‌های فن کولر.
 3. بسته‌شدن نادرست قاب کولر.
 4. لق شدن مهره‌های کولر.
 5. عدم روغن‌کاری و سرویس منظم کولر.
 6. تنظیم نادرست شناور کولر.

 

بیشتر بخوانید: کولر صنعتی آکسیال

 

آخرین نکته این است که استفاده از کولرهای صنعتی در سوله‌ها و محیط‌های تجاری و صنعتی بزرگ می‌تواند به صورت چشم‌گیری به بهبود شرایط محیطی کمک کند. این امر شامل امکاناتی از قبیل:

– خنک‌کردن مکان‌های بزرگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن

– ایجاد جریان هوای قوی و جابه‌جایی حجم هوای بالا

– تأمین رطوبت مورد نیاز برای مکان‌های گرم و خشک

– افزایش طول عمر و کیفیت دستگاه‌های خنک‌کننده

– کاهش هزینه‌های بهره‌وری در مقایسه با سایر سیستم‌های سرمایشی

– کاهش مصرف آب و برق

این موارد تنها بخشی از مزایای استفاده از کولر صنعتی هستند. با این حال، لرزش کولرهای صنعتی مشکلی است که ممکن است در بهره‌برداری از این دستگاه‌ها برای شما پیش آید. برای رفع این مشکلات و اطلاعات بیشتر، می‌توانید به مقالات ما در این زمینه مراجعه کنید. همچنین، در صورت داشتن هرگونه مشکل یا سوال، می‌توانید از خدمات مشاوره تخصصی ما استفاده کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

برای خرید کولر صنعتی میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید. آسایش نوین

خرید کولر صنعتی در تهران

خرید کولر صنعتی در اصفهان

این مقاله براتون مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز: 1

تا الان امتیاز داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

1 دیدگاه در “لرزش کولر صنعتی رو چگونه برطرف کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *